''MUHTARLARIMIZ İLE TOPLANTI''

Admin 17 Mart 2020 Bizden Haberler 469 -A+
Belediye Başkanımız Kasabamız Mahalle Muhtarlarımızla Görüşmelerde Bulundular.
''MUHTARLARIMIZ İLE TOPLANTI''

Kasabamız Emek Mahallesi Muhtarımız Gülafer YAMAN ev sahipliğinde Barış Mahallesi Muhtarımız Zarif TUNCAY ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarımız Ufuk BOZKURT ile Belediye Başkanımız bir araya gelerek kasabamız ile ilgili konularda istişareler gerçekleştirdiler.Görüşmeler sonucu alınan bazı kararlar şu şekildedir ;

- Milli Mücadelede kahramanca savaşıp şehit olarak kağnı ve benzeri araçlar ile taşınmak sureti ile günümüz şehitlik mevkinde toprağa verildiği bilinen ecdatlarımızın kasabamız şehitliğine anıt mezarlarının yapılması ayrıca Milli mücadele esnasında kasabamızda sarıkaya mevkisi olarak bilinen noktadan yunan güçlerine teslim olmamak için atı ile birlikte uçurumdan atlayarak şehit olduğu söylenen Erzurumlu Yüzbaşı içinde (araştırmak suretiyle) anıt mezar yapılması.

- Kasaba içerisinde ses sistemi ile hurda toplayan ve satış yapanların yarattığı gürültü kirliliğini önlemek için muhtarlarımız ve vatandaşlarımız tarafından bu kişilerin uyarılması.

-Kasabamız içerisinde şüpheli araç ve şahısların hırsızlık ve çocuk kaçırma vs. eylemlerinin önüne geçmek için vatandaşlarımız tarafından muhtarlarımız ve belediyemize ivedi şekilde haber verilmesi ve duyarlı olunması.

-Kasabamız içerisinde ehliyetsiz,çocuk yaşta ve hızlı şekilde araç kullananlara müsaade edilmemesi ve ebeveynlerine bilgi verilmesi,gerektiğinde daha büyük acıların yaşanmasını engellemek amacıyla ilçe jandarma trafik ekipleri tarafından denetim yaptırılması.

-Belediye meclisimizin ’de şubat ayında almış olduğu kararlar içerisinde bulunan kasabamız içerisindeki yolları engelleyici(çalı,çırpı,tarım aletleri) malzemeleri önlenmesini muhtarlarımızın da takibinde olarak belediyemiz ile koordineli çalışmalarını sağlamak.


-Metruk halde bulunan eski yapıların halkımızın mal ve can güvenliğini tehlikeye sokmaması için tespitinin yapılarak gerekli önlemlerin alınması.

-Düğün , sünnet ,asker uğurlaması gibi etkinliklerde silah atarak halkımızın can güvenliğini tehlikeye atanlara müsaade edilmemesi bu konuda halkımızın duyarlı olması.

-Kasabamızda yalnız yaşamak zorunda kalan yaşlı vatandaşlarımızın sağlık problemlerinin ve genel ihtiyaçlarının belirlenmesi için tespiti konusunda muhtarlarımız ve belediyemize bildirilmesi ve duyarlı olunması.

-Dinimizde herhangi bir yeri olmadığı bilinen 7. Gün, 40.gün ,52.gün ve büyük mevlit yemekleri gibi yemeklerinin yerine daha faydalı ve kalıcı alanlarda kullanılması veya yaşlı bakıma muhtaç kişilerin yemeklerinin karşılanması,ekonomik sıkıntı içerisinde olan ailelerin ihtiyaçlarının karşılanması gibi konularda kasaba halkımızın bu konuda teşvik edilmesi.

-Kasaba meydanına duyurular için kapalı ilan panosu yapılması.

-Kasabamız aşağı camide bulunan cenaze kılma alanının üzerinin kapatılması için istişarelerde bulunarak.Belediyemiz öncülüğünde bu işin yaptırılmasına karar verildi.

Yorumlar