Tarım ve Orman Bakanından Hibe Müjdesi

Admin 09 Mayıs 2019 Bizden Haberler 168 -A+
Bakan Bekir Pakdemirli : 400 milyon liralık hibeyi üreticimize sunuyoruz
Tarım ve Orman Bakanından Hibe Müjdesi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'IPARD-2 6'ncı başvuru çağrısı ile toplam 60 milyon euro, yani 400 milyon liralık hibeyi üreticimize, yatırımcımıza sunuyoruz. Durmayın, beklemeyin, bize gelin, yüzde 65'e kadar olan bu hibeyi kaçırmayın' dedi.

Bu hibe paketinde daha çok küçük yatırımcıların destekleneceğini ve 7 alt sektörü destekleyeceklerini belirten Bakan Pakdemirli, şunları söyledi:

"Bu hibe paketinde, kırsaldaki istihdama doğrudan katkı sağlayacak, gençlerimize ve kadınlarımıza, önemli avantajlar sağlayacak konular bulunuyor. Peki hangi sektörleri destekliyoruz? Bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi ile bitkisel ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi kapsamında; süs bitkileri, tıbbi ve aromatik bitkiler, mantar, fide ve fidan ile çiçek soğanı üretim yatırımlarını destekleyeceğiz. Ülkemizin önemli bir potansiyeli sahip olduğu, arıcılık ve arı ürünlerinin üretimi, işlenmesi ve paketlenmesi yatırımlarını destekleyeceğiz. Zanaatkârlık, yöresel tarım ve gıda ürünlerinin üretimini, kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetlerini, kültür balıkçılığını, yenilebilir enerji tesisleri ile kooperatif ve üretici örgütleri için makine parkları kurulumunu bu çağrı kapsamında destekliyoruz. Bu sektörlerde yapılacak yatırımların 500 bin Euro’ya, yani 3 milyon liradan fazla kısmına, yüzde 55 ile yüzde 65 hibe vereceğiz."

Bugün itibariyle proje hazırlama süresi başladı. Projelerini hazırlayıp sunmak için üreticimize 3 ay süre veriyoruz. Başvurular, 8 Temmuz ile 23 Ağustos tarihleri arasında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu il koordinatörlüklerine teslim edilecek. Durmayın, beklemeyin, projelerinizi hazırlamaya başlayın."dedi.


Yorumlar